Výstavy

16.6.2012, MV výstava Krakow
Třída: vítězů
Rozhodčí: Aleksandra Lubaszka
Hodnocení: V1, CAC, CACIB, BOB

Poprvé jsme se zůčastnili MV Krakow . Ne ní to tak velká výstava jak MV Brno , resp Ml . Boleslav . Výstava se konala ve sportovním areálu , který byl pěkně vybaven . Bylo tam plno stánků na občerstvení . Vlastní výstava se konala v několika pavilónech , takže kruhy nebyly namačkány . Aili poprvé předváděla majitelka a ne její handler . Situaci obě zvládly důstojně i v tom vedru , které panovalo v Krakowě . Paní rozhodčí se zdála Aili trošku více „při těle“ ,ale jinak se ji velmi líbila . V odpoledních soutěžích se Aili probojovala do užšího „finále“ V. sk . FCI ale na bednu to nestačilo . I tak dostala Aili velikou pochvalu za předvedený výkon , neboť jsme již konečně splnili podmínky pro získání Interšampiona .

15.4.2012, Národní výstava psů, Ostrava
Třída: vítězů
Rozhodčí: Otakar Vondrouš
Hodnocení: V1, CAC, NV, CAC ČMKU , BOB

Aili se na výstavu doslova těšila.Bohužel jsme tentokrát šli do kruhu úplně jako poslední.I přes tento dlouhý čas Aili byla opět skvělá a slavila zřejmě poslední vítězství v Čechách.

DUO CACIB , Brno, Mezinárodní výstava psů
Třída : šampionů
Rozhodčí : 4.2.2012: Erwin Deutscher
Rozhodčí : 5.2.2012: Jaroslava Ovesná
Hodnocení 2x: V1, CAC, CACIB , BOB,

Brno máme rádi.Poprvé jsme se zůčastnili DUO CACIB.Tentokrát byla výstava enormně dlouhá, neboť pořadatelé trénovali na Evropskou výstavu. Aili vše zvládala dobře. V sobotu měla spoustu kareláků,takže se nenudila. V kruhu to byla opětovně skvělá Aili, předváděla se jak „manekýna“. V neděli byl souboj vyrovnaný s budoucím ženichem Aili. Jako odměnu dostala hračky, které vzápětí zničila.

8.1.2012, Hanácká výstava, Brno, Národní výstava psů
Třída : vítězů
Rozhodčí: Leszek Siejkowski
Hodnocení: V1, CAC,  CAC ČMKU,  BOB, 5.místo V.sk.FCI

Letošní výstavní sezónu jsme zahájili v oblíbeném Brně.Aili ve výstavní pauze neztratila nic ze svých schopností,takže se opět dokonale předváděla.Pan rozhodčí z Polska byl ale  dost svérazný.Ke všem psům měl nějaké připomínky,4 psy vyloučil z výstavy a nejusměvnější bylo,když  majitelé běhali dokola a on se na psy vůbec nedívall!On se bavil s nějakým pánem ! Tolik koleček jsem soutěžící ještě neviděl běhat.Rovněž i k Aili měl připomínku s nesením ocasu,ale stát 5 minut ve výstavním postoji je pro psa již dlouhá doba a ještě za nezájmu rozhodčího. Zadostiučinění pro nás byl boj o BOB V.skupiny FCI.Aili obsadila  5.místo !! Opět teda velký úspěch!Za odměnu pak dostala dobré papání.

28.8.2011, INTERDOG BOHEMIA, Mladá Boleslav, mezinárodní výstava psů
Třída : otevřená
Rozhodčí : Natalja Nekrošiené
Hodnocení: V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB,

Říká se „do třetice všeho dobrého“. U nás to platilo. Třetí účast v Mladé Boleslavi i tentokrát znamenala úspěch. Paní rozhodčí byla velmi pečlivá a s rozhodováním nijak nespěchala. Proto jsme byli rádi, že jsme šli na řadu mezi prvníma a napětí si neprodlužovali. Organizačně byla výstava zvládnuta i tentokrát na výbornou.

Touto výstavou jsme zakončili výstavní sezónu roku 2011 a již nyní se těšíme na sezónu nadcházející. Doufáme, že sezóna roku 2012 bude minimálně stejně tak úspěšná.

20.-21.8.2011, Mezinárodní výstava psů DUODANUBE, Bratislava
Třída : otevřená
Rozhodčí 20.8. : Marie Marušková
Rozhodčí 21.8. : Kirschbichler Heidi
Hodnocení: 2xV1, 2xCAC, 2xCACIB, 1xBOB,

Dlouho očekávaná výstava se velice vydařila. Vzhledem k tomu, že jsme v Bratislavě nikdy nebyli, spojili jsme ji s menší dovolenou a pobyt si prodloužili. Počasí nám přálo, i když byl konec srpna, parné dny neustávaly a Aili dávaly zabrat. Proto jsme hodně času trávili u Dunaje, kde si to Aili zamilovala. Vždycky jsme potkali spoustu hravých pejsků a hrátky ve vodě nadchly jak je, tak i nás, jejich páníčky.

Samotná výstava nás velmi mile překvapila. Organizace byla výborná a zvolené umístění bylo vybráno na výbornou. Dostihová dráha nabízela spoustu prostoru k venčení. Jen si neumím představit, jak by výstava vypadala za deště – v prostorách se není prakticky kde schovat a kruhy jsou na trávě, což by nebylo příjemné.

V kruhu si Aili vedla dobře, evidentně si to ale moc neužívala. Teplota stoupla až ke 40 stupňům, což je pro Karelského medvědího psa počasí „za trest“. Ale zvládla to na výbornou, což ocenili oba rozhodčí a my si tak odvezli pěkné hodnocení.

17.7.2011, Česká národní výstava psů všech plemen – CAC, NV , Mladá Boleslav
Třída: vítězů
Rozhodčí : Mgr. Božena Ovesná
Hodnocení:V1, CAC,NV,CAC ČMKU, BOB,

Tato výstava ve mně zanechala velmi příjemnou vzpomínku na opětovné shledání s paní rozhodčí. Kareláky má v oblibě, což Aili vycítila a pohlazení při kontrole chrupu si užívala. Paní rozhodčí neměla jedinou výtku a naopak měla prosbu, ať se ještě jednou v kruhu proběhneme, ať se může pokochat ladným pohybem Ailiška.

Čekání na závěrečné soutěže jsme strávili v chládku, vzhledem k tomu, že sluníčko pořádně peklo a domů jeli příjemně unavení, ale s dobrou náladou.

26.6.2011, INTERCANIS – Brno, mezinárodní výstava
Třída : otevřená
Rozhodčí : Vlado Piskay
Hodnocení:V1,CAC,CACIB,

Do Brna jsme se vraceli rádi. Náš druhý ročník Intercanisu nás nezklamal. Organizace opět výborná a stánků tam bylo opravdu požehnaně. Aili měla dobrou náladu, ale překvapivě klidnou. Poslušně čekala až přijdeme na řadu. Velmi brzy se dočkala, na řadu jsme se dostali mezi prvními. Hodnocení bylo opět výborné a my spokojeně mohli jet domů.

12.6.2011, XVII Krajowa Wystava Psów Rasowych, Racibórz
Třída : otevřená
Rozhodčí : Aleksandra Lubaszka
Hodnocení:V1,CAC,BOB,

Na tuto výstavu velmi ráda vzpomínám. Počasí nám přálo. Ačkoliv hlásili zataženo a přeháňky, bylo horko a sluníčko pořádně peklo. Neměli jsme slunečník, tak jsme se snažili Aili schovat pod obrovský deštník. To se jí velmi zalíbilo. Schovala se pod ním a prakticky celou dobu prospala. V kruhu se jí sice moc rychle běhat nechtělo, bylo jí horko a šlo na ní vidět, že toho má v tom počasí dost, ale zvládla to na výbornou, což ocenila i rozhodčí a získali jsme vše včetně BOBA.

Na odpolední soutěže jsme se přesunuli k vítěznému kruhu, kde byl příjemný chládek pod stromy, což probralo i Aili. Skamarádila se s psem vlkodavem a snažila se mu vyskočit na hřbet. Moc se jí líbil. Závěrečné soutěže nás trošku překvapily, jelikož psi ocenění BOBEM nedostávali žádné poháry, takže vlastně čekali zbytečně, pokud se neumístili ve své skupině FCI. Aili zaznamenala obrovský úspěch, jelikož se v V.skupině FCI umístila na druhém místě. Odměnou jí byl obrovský pohár a pytel granulí. Na stupni vítězů ale pózovat nechtěla. K fotografovi se otočila zády a ukázala mu tak maximálně…ocas. ☺

1.5.2011, XXX Miedzynarodowa Wystava Psów Rasowych, Opole
Třída : mezitřída
Rozhodčí : Theo Leenen
Hodnocení: V1, CAC, CACIB,

Aili poprvé přejela hranice české republiky. Sice jen česko – polské hranice, ale i to se počítá. ☺ Počasí nám bohužel nepřálo, byla zima a bylo zataženo s občasnými přeháňkami. Výstavní kruh jsme měli venku, takže jsme uvítali, že jsme na řadu přišli v první polovině.

Aili v kruhu opět nezklamala a náležitě se předváděla. Pan rozhodčí byl velmi pečlivý, dokonce Aili přeměřoval i metrem. S tímto jsme se doposud nesetkali a mile nás to překvapilo. Navíc jsme si alespoň tímto měřením potvrdili, že Aili je přesně ve standardu. Boba jsme sice nevyhráli, ale krom CAC jsme si přivezli i CACIBA .

Organizačně byla výstava zvládnutá dobře, což nás navnadilo pro další polské výstavy.

10.4.2011, Národní výstava psů, Ostrava
Třída : mezitřída
Rozhodčí : Mgr. Božena Ovesná
Hodnocení:V1,CAC,NV,BOB,

Konečně jsme se dočkali výstavy na domácí půdě. V očekávání byla celá rodina, která konečně spatřila Aili v akci. Konkurence byla početná a radost tedy veliká když jsme získaly nejen národního vítěze, ale i BOBA.

Na jedné straně radost v podobě vítězství, na straně druhé zklamání v podobě samotné výstavy. Prakticky nebylo kde venčit a pokud bylo, páníčci tím, že neuklízeli po svých pejscích i tuto možnost vyřadili. Organizace výstavy nebyla nejlepší a co se jídla týče, prakticky nebylo z čeho vybírat. Proto i čekání na závěrečné soutěže nebylo nejpříjemnější.

7.1.2011, VI. Hanácká národní výstava psů, Olomouc
Třída : mezitřída
Rozhodčí : Ing. Leoš Jančík
Hodnocení:V1, CAC, NV, BOB,

Na tuto výstavu jsme se vydali vlakem. Pro Aili to bylo první setkání s tímto houkajícím kolosem. Zvenku se ji moc nelíbil, ale uvnitř to bylo jiné. V kupé se drala na sedadlo a když byla po několikáté vyhozena na podlahu, vzdala to a usnula. Ačkoliv byl leden, nesněžilo, ale padal mrznoucí déšť a to bylo velmi nepříjemné. V areálu výstavy byly překrásné prostory na venčení, ovšem v tom počasí by ani psa ven nevyhnal.

Aili měla dobrou náladu, v kruhu se chovala slušně a poslušně, čemuž odpovídalo i hodnocení. Odměnu za dobré výkony pojala po svém, když se rozhodla páníčkovi ukrást ze stolu kus masa. Neuspěla, páníček byl rychlejší a maso ubránil. Pískající balónek jako odměna ji tedy musel stačit.

29.8.2010, INTERDOG BOHEMIA, Mladá Boleslav, mezinárodní výstava psů
Třída : mladých
Rozhodčí : Olejnikova Zoja
Hodnocení:V1, CAJC, BOB,nej.mladý,

Interdog je naše nejoblíbenější výstava. Pěkné prostředí, výborná organizace a ačkoliv je většina kruhů umístěna venku, jsou zastřešené, takže jsou ochranou nejen před deštěm, ale i ostrým sluncem.

Na řadu jsme se dostali hned mezi prvními, hodnocení nás potěšilo, ale jelikož jsme vyhrály BOBA, čekání na závěrečné soutěže bylo nekonečné. Čekat od půl 10 do tří je opravdu náročné. Prohlédli jsme si areál výstavy i Mladou Boleslav. Ale to čekání se nám vyplatilo. V závěrečných soutěžích V.skupinu FCI posuzoval pan ing. Leoš Jančík – rozhodčí, se kterým jsme se setkali na klubové výstavě v Lysé nad Labem. Tehdy se mu Aili líbila, ale přišla mu „blahobytná“. Nyní ovšem byla ve formě což ocenil i pan rozhodčí a vybral Aili na stupně vítězů. 5.místo v V.skupině FCI bylo pro nás krásným překvapením. A obrovský pohár s pokličkou krásnou odměnou.

19.-20.6.2010, INTERCANIS – Brno, mezinárodní výstava
Třída : mladých
Rozhodčí : Barbasov Kirirl,
Hodnocení:V1, CAJC, BOB, nej.mladý,

Intercanis je jedna z našich oblíbených výstav. Výborná organizace, pěkné prostory na venčení ( ty si člověk musí ale nejprve objevit ) a široký výběr stánků se zaměřením nejen pro naše psí miláčky. Pamatováno je i na jejich hladové páníčky. ☺

Na této výstavě nás poprvé posuzoval jiný než český rozhodčí. Navíc jsme poprvé viděli diskvalifikaci psa, poté co vyjel na rozhodčího. Spousta rozhodčích to přehlíží. Tenhle na mě působil trpělivým, pečlivým, ale rázným dojmem. Měli jsme z něj velmi dobrý pocit. Aili se mu líbila a evidentně to bylo vzájemné. Místo aby mu ukázala zuby, jak jsme měly pečlivě nacvičené, svalila se na záda a její oči mu jednoznačně říkaly „drbej“. Pan rozhodčí se zasmál, já ji zvedla a zuby jsme nakonec ukázaly, ale „zapotila“ jsem se u toho pořádně. Naštěstí to naše hodnocení nijak nepoznamenalo a my dostali vše, pro co jsme přijeli.

S touto výstavou se pojí další naše „poprvé“. Aili dostala prvního BOBA v životě. Samozřejmě jsem netušila, jak závěrečné soutěže probíhají a nijak zvlášť to neprožívala. Ovšem když jsem zjistila, že se znovu budeme předvádět v kruhu, prožívat jsem to začala.

8.5.2010, XV. Slezská výstava psů, Hlučín, krajská výstava
Třída : mladých
Rozhodčí : Lenka Frnčová
Hodnocení: V1,

V tento krásný slunečný den se uskutečnila naše první výstava. Prakticky jseme netušili, co si pod pojmem „výstava“ představit. Z toho důvodu jsme zvolili na rozjezd krajskou výstavu. Měl to být jakýsi trénink na výstavy většího charakteru. Nervozita byla značná. Aili navíc velmi rozjívená. Tolik nových pachů a pejsků!

Podle startovní listiny jsme měli přijít na řadu spíše ke konci. Takže jsme měli spoustu času vychutnat si krásné okolí hlučínské štěrkovny se vším všudy. A to doslova. Stánky s jídlem vypadaly tak lákavě! „Servisní tým“ neodolal a šel posvačit. Vždyť měl ještě tolik času do naší premiéry.

Dnes se tomu směji, ale když tenkrát vyvolali pořadové číslo, jehož majitelka nebyla zrovna přítomna a tak se paní rozhodčí rozhodla počkat a mezitím ohodnotit nás, coby jediného zástupce plemene, bylo mi do pláče. Já zaskočená, nezkušená a nenachystaná jsem se do kruhu dostavila a měla pocit, že horší už to být nemůže. V tu chvíli se projevila Aili. Musela vycítit, že jsem jako hromádka neštěstí. Přestala zlobit a naopak se začala chovat jako psí dáma, který má x výstav za sebou. Jsem vděčná nejen jí, ale i paní rozhodčí, která mi trpělivě vysvětlila jak se v předvádění přizpůsobit Aili, jejímu tempu. Díky tomu jsme vypadaly naprosto sehraně a navíc Aili ukázkově stála ve výstavním postoji. Ani se nepohnula. Naše první hodnocení dopadlo dobře i navzdory poznámce o blahobytné kondici. Byla pravdivá.

Jak se servisní tým vrátil ke kruhu sice s plným žaludkem, ale pak velmi smutný když zjistil, že je po všem. Rozhodně si z toho všichni neseme ponaučení „nevěř výstavnímu pořadí“ a z kruhu se vzdalujeme minimálně.

2010, KMP klubová výstava, Lysá nad Labem
Třída : mladých
Rozhodčí : Ing. Leoš Jančík
Hodnocení: V3,

Klubová výstava byl náš první velký výlet. Aili je rozený cestovatel, v Ostravě usnula a probudila se až v Lysé nad Labem. Moc se nám tam líbilo. Vidět tolik kareláků pohromadě byl zážitek. Aili se setkala se sourozenci a navíc jsme poznali další chovatele a zjistili spoustu cenných informací.

Na řadu jsme se dostali poměrně pozdě. Hodnocení bylo pěkné ovšem Aili byla opět označená za „blahobytnou“ a tím jsme prohráli souboj výborných a skončili třetí. Ale V3 z klubovky se počítá, a proto byla radost na místě. Zmínku o hmotnosti jsme si vzali k srdci a Aili dostali do kondice.